Kiekvienas žmogus turi savo individualių savybių, charakterio bruožų, kurių net pats kartais nežino arba į tai paprasčiausiai nekreipia dėmesio. Kiekvienas iš mūsų save analizuojame, nesvarbu ar žmogus būtų subrendęs ar nesubrendęs, jaunas ar senas, išsilavinęs ar neišsilavinęs, nes savianalizė padeda suvokti save, savo poelgius, poreikius, siekius, norus, tikslus. Savianalizė- tai priemonė atrasti save.
Dažniau pažvelkime į save iš šalies. Ką jūs matote? Kodėl veikiate būtent tai o ne ką kitą? Kokia yra jūsų motyvacija? Būtina sau atsakyti į šiuos klausymus, nes žmogus nepažįstantis savęs, negali pažinoti ir jį supančio pasaulio. Savęs neanalizuojantis žmogus plaukia pasroviui per gyvenimą, nesugebėdamas išpildyti savo siekių, troškimų, svajonių, pasitenkindamas tik „paviršiumi“. Savo analizę pradėkime nuo kelių pagrindinių klausymų:
Kas aš buvau?
Jei norime geriau pažinti save, būtina pirmiausia pažvelgti į savo praeitį. Niekada nereikia bėgti nuo praeities, kad ir kokia ji būtų, nes tai yra mūsų šaknys. Praeitis yra mūsų mokytoja. Tad neužsimerkime prieš praeities teikiamas pamokas, mokykimės iš savo klaidų, tobulėkime.
Pirmiausia „pasverkime“ savo praeitį. Matote daugiau pliusų ar minusų? Darykite išvadas. Išskirkite tris didžiausius praeities žygdarbius. Nepamirškite jais didžiuotis ir prisiminkite kai būna sunku. Išskirkite tris didžiausias praeities klaidas. Atsakykite sau į klausymą kodėl jos įvyko? Ir ką dabar galėtumėt padaryt, kad jas ištaisytumėt? Ko iš jų išmokote ir ko dar galite išmokti? Prisiminkite jas , kai viskas sekai puikiai.
Kas aš esu?
Jei visada laikytumėtės nuostatos, kad visa, kas apie jus sakoma ir rašoma yra tiesa, būtų daug lengviau pažvelgti į savo asmenybę iš šalies. Galbūt žmonės dažnai šneka iš pavydo, tačiau nėra ugnies be dūmų. Dažniau paklausykite tokių kalbų, neskubėkite pykti ar nusisukt, verčiau pasigilinkite į jas. Jei jų priežastis jums neaiški, pakalbėkite su tuo žmogumi ir pasistenkite į save pažvelgti jo akimis.
Kitas būtinas klausymą - ką jūs veikiate ir kodėl tai darote? Jei jūs tai darote dėl to, kad norite, kad jums patinka jūsų veikla, tai puiku, jūs esate vienas iš tų retų žmonių. Tačiau jei ne... Dar ne vėlu, būti tuo, kuo nori būti. Veikti tai, ką nori veikti. Gyventi taip, kaip nori gyventi. Pasakysite nėra galimybių ir jums jau nebe aštuoniolika? Tai silpnų žmonių pasiteisinimas. Iš to išplaukia kitas klausymas.
Kas aš būsiu?
Tai sunkiausias iš visų sau užduotų klausymų, į kurį gali padėti atsakyti tik jūsų dabartis ir praeitis. To negali atsakyti per vieną dieną kartais net ne per vienerius metus. O atsakymas neturėtų skambėti taip : „Aš noriu būti milijonierium“, „Aš noriu būti gražiausią“, „Aš noriu turėti jį/ją“. Atsakymas turi atitikti jūsų vertybių ir galimybių skalę. Ir būtina žinoti taisyklę niekada neturėsite visko, visada teks rinktis vieną tikslą, ir galbūt taip prarasite daug ką, bet išlošite dar daugiau.
Atsakymas į klausymą „kuo aš būsiu?“ tai galutinis tikslas, o dabar esate tik ties finišo linija, tad siūlome pradėti startuoti nuo atsakymų sau į šiuos klausymus. Taigi palinkėsime jums sėkmės kelyje, begalinio ryžto ir nepamiršti atsisukti į praeitį.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą